The Orient – رستوران های زنجیره ای در کلکته

زنجیره رستوران های مستقر در کلاتا استانداردهای تجربه مهمان نوازی را بالا می برد ، که از طریق طراحی بهبود می یابد. رستوران های دوقلوی ، با غذاهای شرقی و فضای داخلی معاصر ژاپنی ، توجه ویژه ای را از بین جمعیت مرکز شهر شهر که آنها را اشغال می کنند ، جلب می کنند. در هر یک از ظرفیت صندلی های 60 تخته ای ، این تکنیک از تکنیک های باستانی ژاپنی “فنگ شویی” و “تائوئیسم” استفاده می کند تا غذاهای آنها را در فضا منعکس کند.

رستوران که در یک مکان دوستانه در طبقه همکف بازار قرار دارد ، مساحت 1550 متر مربع مساحت زمین را اشغال می کند. طرح پیرامون. مناطق خدماتی نظیر آشپزخانه ، بار و امکانات رفاهی مانند حمام ، محل شستشوی دست و غیره کمک می کند تا در حدود 1100 فوت مربع فضای ناهار خوری به دست آورید.

این طرح از مفهوم تهیه یک فضای ناهار خوری خصوصی برای حداکثر صندلی نشات گرفته شده است. به طور معمول ، پارتیشن های جامد حجم های سنگینی را تشکیل می دهند که منجر به ایجاد فضاهای خفه کننده می شود. بدین ترتیب بدیل جایگزین شده است. با استفاده از پارتیشنهای پارچه ای ، ضمن ایجاد سیالیت ، احساس حریم خصوصی را در طراحی ایجاد می کند. رنگ قرمز پارچه باعث افزایش سبک دکوراسیون شرقی می شود. فضای داخلی در قاب ها فرموله شده است. هر قاب آواز فنگ شویی را می خواند. این ماسک های شیشه ای فیبر بین دو درب چوبی قرمز ژاپنی در ورودی خیابان یا ریشاو چینی در ورودی بازار است. حس تعلیق در زبان طراحی ایجاد شده است زیرا ورودی کل فضای ناهار خوری را نشان نمی دهد – بلکه فقط یک نگاه اجمالی از راهرو که با عناصر فنگ شویی خال خال است. دیوارهای دارای آینه ، حس حجم را چند برابر می کنند و بیشتر جنب و جوش موضوع را غنی تر می کنند.

با افزودن روح به موضوع خیابان رستوران ، ارتفاع نیم دیواره غرفه های ناهار خوری را جدا می کند ، با دنبال کردن یک کلاه ریتمی ، نمای را از ورودی نمایان می کند. شیشه های فلزی با الگوهای سنتی غرفه ها را از خیابان “رستوران” نمایش می دهند ، در حالی که ، چراغ های پخش شده ذاتی را به لهجه های دکور اضافه می کنند. نقوش نماز تائوئیستی که بر روی دیوارها قرار دارند ، بیشتر به صورت عمدی از موضوع ایجاد می کنند.

پالت ماده یک جشن از اصول فنگ شویی است که برای سالنهای نماز و مراقبه به منظور القای عناصر طبیعت ایجاد می شود. تابلوهای آینه ای که مربوط به بازتاب آب و برشی های غالب قرمز است ، هیجان و انرژی آتش را نشان می دهند ، در حالی که کفپوش های خاکستری نجیب ، زنگ های برنجی و مبلمان چوبی تیره باعث خاکی محل می شوند.

با لمس مدرنیته به همان اصول تائوئیستی و خدمات گسترده ، رستوران دوم The Orient در طبقه چهارم مرکز شهر با تراس گسترده قرار دارد. تفکیک مکانی این رستوران طیف متنوعی از مشتریانی را که یک مرکز جذب می کند در نظر می گیرد. از خانواده ای که آخر هفته وارد می شود و به دنبال یک سرگرمی با بچه ها به زوج می شویم که سرانجام آن را به آن تاریخ موکول شده در جلسات رسمی یا چت های مجلل گاه به گاه ، این رستوران برای همه طراحی می کند – پناهگاهی برای جشن گرفتن هر لحظه.

دربان به دو ورودی مختلف منتهی می شود که به جمعیت بستگی دارد. یکی برای سالن سوشی با بوفه جزیره ای با سقف روبرو فلزی است که برای آکوستیک طراحی شده است. ورودی دیگر مربوط به میله و غذاخوری با نور گرم و گرم است که از پشت سقف کاذب تحریک آمیز که از استوانه های برنجی سنتی تشکیل شده است ، تاب می آورد. پاسیو که از داخل به آن دسترسی پیدا می کند ، نمایش مفصلی از نمای آسمان و جسورانه ، دکوراسیون انگلیسی-ژاپنی و ترکیبی سرگرم کننده از نور با لهجه گرم است. دعاهای تائوئیستی و اصول فنگ شویی در کنار هم “چی” ، انرژی مادی را به طرح می رساند.

عود بتن سوراخ شده در میله ها ، به طور ناخودآگاه الگوی طراحی را توضیح می دهد. مبلمان فلزی و حداقل مبلمان در پاسیو بیانگر عدم تعادل فضا است ، در حالی که مناطق خانوادگی و استراحتگاه مبلمان رسمی از چوب تیره دارند.

مقیاس انسانی ، محصولات دست ساز ، خاکستری از روی و قرمز از چی ، نور و سایه با موفقیت حکاکی شده و فروتنی را در هر اینچ از این فضا حکاکی کرده است. زندگی با القای حس حس کنجکاوی با غذای عجیب و غریب ذهن برانگیخته می شود.

فهرست