Moreelsebrug Utrecht

منطقه ایستگاه در اوترخت از سالها در حال تغییر شکل واقعی است. بین تمام ساختمان های جدید ، تبدیل ها و نوسازی ها ، اخیراً Moreelsebrug نیز محقق شده است.

در سراسر مسیرهای ریلی ، پلی برای دوچرخه سواران و عابران پیاده هم اکنون کروزلائان و مورلسپارک را به یکدیگر متصل می کند.

 طراحی بصورت cepezed و کاملاً متمرکز بر حضور ، کارآیی و کارایی است. این پل با یک دراز کشیدن در یک ژست منفرد و باز و دارای درجه بالایی از شناخت و حضور طبیعی مشخص می شود.

این مفهوم شامل یک طرح بلند ، بلند شده با سطح بالایی از جذابیت کاربر و محیطی است که از طریق جنبه هایی مانند فرم ، متریال سازی و جزئیات و ادغام خیابان درختان در طراحی بدست می آید. در نتیجه ، ساختار بیشتر به عنوان یک موضوع زیربنایی به عنوان یک تداوم با کیفیت بالا از فضای شهری عمل می کند.

این پل ساده ، باریک و شفاف است و از دو کمربند بزرگ با اندازه بزرگ تشکیل شده است که بخش میانی آن در بین آن قرار دارد. بخشی از صراحت آن این است که این پل بیش از 300 متر با یک حرکت نمی کند بلکه در هر سکوی قطار توسط یک پیست پشتیبانی می شود و در نتیجه از ساختار پایداری بی تأثیر برخوردار است.

خطوط و جهت های مختلف دید از آن با توجه به وضعیت طراحی شهری ناشی می شود و متناسب می شود و در نتیجه این پل به صورت طبیعی در پارچه شهر تعبیه می شود. درختان روی این پل ادامه مسیر بزرگی از درختانی را نشان می دهند که از قبل در سطح زمین در مسیرهای اتصال به و از مرکز شهر وجود دارند.

در این روش ، پل تجربه‌ای از یکنواختی و استمرار را ایجاد می کند که به طبیعی بودن استفاده از آن کمک می کند. در شب ، این پل بطور متوسط ​​روشن است ، که به شناخت ، زیبایی شناسی و منطق عملکردی نیز کمک می کند. یک کانتور نوری شیک و طویل با ردیف درختان روشن شده از زیر ، نشانگر حضور از نزدیک و هدف از پل طاق راه آهن است.

منظره ای همه جانبه وجود دارد. هیوم ، روزنامه نگار روزنامه كانادایی The Globe and Mail ، در مورلزبورگ (كه سابقاً عنوان Rabobrug را داشت) فرصت های مستقیمی برای شهر ونكوور مشاهده كرد: “Rabobrug” ، نوشت: هیوم ، “فقط یک پل نیست ، این یک بیانیه معماری است ، ساختاری زیبا با خطوط برازنده که بلوار دلپذیر و مرتفع وسط یک شهر شلوغ را باز می کند. پلی مانند آن روی False Creek یک آهنربای گردشگری خواهد بود و چشم انداز عمومی چشمگیر ونکوور را گسترش می دهد. “

تفاوت زمان حمل و نقل با و بدون Moreelsebrug در چیست؟ ANS Verkeer en Ruimte (Traffic & Space) با یک پیاده روی ساختگی ، افزایش دسترسی به مرکز را شبیه سازی کرد. نقطه شروع ، ورودی اصلی Rabobank روی Croeselaan است.

با توجه به Moreelsebrug می توانید طی مدت زمان 25 دقیقه به بخش بزرگی از مرکز برسید. (منبع: www. ansverkeerenruimte.nl).

Moreelsebrug Utrecht – اطلاعات پل
پروژه: Moreelsebrug
پروژه مکان: Moreelsepark – Croeselaan Utrecht
مشتری: Gemeente Utrecht ، ProRail
طراحی معماری: Architenbureau cepezed، Delft
ثبات مشاور: ABT ، Velp
مشاور نصب تاسیسات مکانیکی و برقی ، آسانسور و طراحی روشنایی: آروپ ، آمستردام
پیمانکار اصلی: Colijn Beton- واتربوو B.V. ، Breda
پیمانکار فولادی: BSB Staalbouw ، سومار
balustrades پیمانکار: Octatube ، Delft
درختان تأمین کننده: BSI Bomenservice، Schijndel
افتتاحیه: دسامبر 2016
دهانه: 310 متر
عکاسی: Jannes Linders cepezed | لئون ون Woerkom Willem Heesen
وب سایت: www.cepezed.nl

فهرست