هتل اطلس

هتل اطلس

معماران:معماران VTN

حوزه:3115.0 متر مربع

سال:2016

“Atlas Hotel Holan”در شهر قدیمی “هو”واقع شده است. منطقه ای که از آنجایی که رسماً توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی معرفی شد ، به سرعت رشد کرده است. اخیراً ، بیشتر خانه های باستانی به مغازه ها و رستوران هایی تبدیل شده اند که در خدمت هجوم روزانه گردشگری هستند. این محله به دلیل داشتن کاشی های زیبا با کاشی کاری زیبا و حیاط های داخلی آن که دارای کیفیت فضایی لایه ای بین فضای داخلی و بیرونی است ، مشهور است. این کیفیت به دلیل گردش هرج و مرج تجاری به آرامی از بین رفته است.در نتیحه، Old Town جذابیت یک سبک زندگی آرام و آرام را از دست داده است. 

هدف از طراحی هتل اطلس برای قرار گرفتن در یک قطعه زمین نامنظم ، تبدیل این محدودیت به شخصیت منحصر به فرد خود است. چیدمان خطی به چندین حیاط داخلی تقسیم می شود و با بلند کردن ساختمان در بالای سایت ، کف زمین را کاملاً آزاد می کند تا بتواند یک شبکه متصل به صحن را ایجاد کند.این کیفیت فضایی نشان دهنده پویایی جدید ” Hoian “است اما همچنین جذابیت شهر قدیمی را حقظ میکند.

هتل پنج طبقه شامل 48 اتاق میهمان و همچنین کارکردهای مختلف تفریحی مانند رستوران ، کافه ، بار روف ، اسپا ، سالن بدنسازی و استخر است. به دلیل پیچیدگی سایت ، هر اتاق مهمان کوتاه تر و گسترده تر از اتاق های هتل معمولی است. به جای یک مشکل ، این فرصتی را فراهم می کند که اتاق ها نه تنها از اتاق خواب بلکه از حمام به فضای سبز بیشتری دسترسی داشته باشند.

نمای ساختمان پوشیده از قطعات ماسه سنگی با منبع داخلی است که در ترکیب با یک تخته بتونی در معرض و یک سری از نهالگیرها در طول راهروها استفاده می شود. نهالگیرها در طول نمای هتل ترتیب داده شده اند که نه تنها سایه خورشیدی را فراهم می کند بلکه به هوای سردتر امکان تهویه فضاها را نیز می دهد.علاوه بر این ، دیواره های سنگ سوراخ شده بدون جلوگیری از جریان هوا ، نور روز را می پذیرند. این طرح امکان تهویه طبیعی محل را فراهم می کند تا از تهویه هوا به حداقل برسد.استفاده از این عناصر سبز و طبیعی نشانگر علاقه خاص دفتر و مفهوم House for trees است:ادغام فضای سبز در طراحی به عنوان راهی برای جوانسازی مناطق شهری و کمک به پیشرفت اجتماعی. در هسته اصلی آن،هتل اطلس انسان رابا طبیعت دوباره وصل میکند.

فهرست