Barco One Kortrijk ، ساختمان دفتر مرکزی بلژیک

محل سکونت: پردیس بارکو یک در کندیپارک و بنلوکسپارک ، کورتریک ، فلاندر غربی ، بلژیک

طراحی: معماران Jaspers-Eyers

دفتر مرکزی جدید غول فناوری بلکو ، بارکو ، از یک مفهوم طراحی خلاقانه بهره می برد.

این روش که به عنوان “دایره” شناخته می شود ، از شفافیت به عنوان یک موضوع اصلی استفاده می کند. نمای شیشه ای توسط معماران Jaspers-Eyers طراحی شده است تا پوست اطراف فضای دهلیز مرکزی ساختمان مدور را شکل دهد ، جایی که فعالیت های روزانه با 360 درجه نور طبیعی روشن می شود.

Circle HQ، بلژیک توسعه پردیس بلژیک – طراحی توسط معماران Jaspers-Eyers

عملکرد داخلی ساختمان با نمای بیرونی آن مطابقت دارد و نمای ساختمان را زنده می کند. افق های شدید به سطح فوقانی کنترل خورشیدی را برای فضای داخلی فراهم می کند ، در حالی که یک پله بزرگ در دهلیز باعث می شود که در قسمت بیرونی به عنوان یک خط پویا شیب دار ظاهر شود. با تأکید بیشتر بر اتصالات بیرونی ، یک ویژگی آب از داخل خانه به بیرون جریان می یابد و ساختمان را به چشم انداز می آمیزد.

 
معمار جان اایرز توضیح می دهد که شکل دایره ای بارکو یک به عملکرد اجتماعی آن کمک می کند ، و همچنین آن را به یک مرکز مرکزی بین سایر ساختمان های موجود در پردیس در Kortrijk ، بلژیک تبدیل می کند.

وی گفت: “شکل های منحصر به فرد گرد و اتصالات داخلی تضمین می کند که کارمندان بیشتر به هم می زنند و یک محیط فعال ایجاد می کنند.” “نشست” به شکل بیضی شکل “، ظاهر می شود که در فضا شناور می شود. گذرگاه های هسته مرکزی ساختمان ، ساختار را متعادل می کنند و از یک فعالیت ثابت اطمینان می کنند. “

این نما همچنین به گونه ای طراحی شده است که مارک بارکو را منعکس کند و اجازه دهد تا نوآوری های تکنولوژیکی آن نمایش داده شود. این موارد شامل یک اتاق سرگرمی است که تجهیزات پرتوی آن را نشان می دهد و همچنین یک سینما برای فناوری صوتی آن است. دیوارهای داخلی با ظاهری محکم و براق برای تبدیل شدن به صفحه های طرح ریزی به پایان رسیده و بازدیدکنندگان را در محصولات بارکو غوطه ور می کند.

پنجره های آلومینیومی و سیستم های دیوارپوش پرده از Reynaers. در مجموع 7،900 متر مربع سیستم شیشه ای و آلومینیومی با همکاری نزدیک نه تنها معماران و رینرها بلکه کوردیل به عنوان پیمانکار و کارشناسان ساخت آلومینیوم Belgo Metal BV در سراسر بارکو یک نصب شد.

تقریباً نیمی از نما را به خود اختصاص داده است ، یک راه حل معکوس CW 50 با مشخصات باریک از رینر امکان ورود حداکثر نور روز را فراهم می کند و پیچیدگی را به طراحی می افزاید. این بدان معناست که عنصر سازه ای دیوار به قسمت بیرونی ساختمان قرار گرفته است و فقط درپوش های باریک و باریک دیوار پرده به خودی خود در قسمت داخلی قابل مشاهده است.

ربکا کوپ ، مدیر بازاریابی در رینر ، گفت: “این نوع مورد استفاده سیستم دیواره پرده CW 50 ما شفافیت و چشم اندازهای بیرونی را برای مطابقت با اهداف طراحی معمار بهبود می بخشد. اضافه کردن سقف شیشه ای به این معنی است که دایره پر از نور می شود و سایه ها را در دهلیز کاهش می دهد. در حالی که یک ساختمان تمام شیشه ای ، بهره وری انرژی و کنترل دما را به چالش می کشد ، سیستم های رینر یک استاندارد گرما کارآمد را ارائه می دهند.

 
“پروژه های چالش برانگیز می توانند برجسته ترین باشند ، و این یک مثال خارق العاده از چگونگی تولید راه حل های موقت برای تبدیل شدن به آرزوهای خلاقانه معماران است. Barco One با ترکیب طراحی هوشمندانه و سهولت قابلیت استفاده برای کارکنان و بازدید کنندگان مطابق با برند بارکو ، به وضعیت نمادین دست یافته است. “

تصاویر / اطلاعات دریافت شده از ساختمان مرکزی دفتر باركو كورتریك ، بلژیك ، دریافت شده 050517

مکان: کندیپارک ، کورتریک ، بلژیک Belgium

فهرست