منطقه آبی Cartesiusdriehoek در اوترخت

طرح جامع این محله مسکونی جدید با 2600 خانه ، یک پارک بزرگ مرکزی ، یک مدرسه ، یک سوپرمارکت ، پذیرایی و امکانات دیگر با الهام از یک تئوری علمی در مورد مناطقی در سراسر جهان که در آن مردم زندگی طولانی تر ، سالم و شادتری دارند ، انجام می شود. مناطق آبی رنگ

این منطقه قرار است تبدیل به سالم ترین ، به خوبی به حمل و نقل عمومی و محله دوستدار دوچرخه در هلند شود.

مناطق آبی

مناطق آبی پنج منطقه در سراسر جهان است – اوکیناوا ، نیکوویا ، لوما لیندا ، ساردینیا و ایکاریا – که در آن بسیاری از ساکنان زندگی فوق العاده طولانی و سالم دارند. این مناطق وقتی در مقاله ای از National Geographic 2005 با عنوان “اسرار یک زندگی طولانی” به نویسندگی دن بوتنر ارائه شد ، توجه بین المللی را به خود جلب کرد. بررسی های مربوط به عادات ساکنان که تأثیرات مثبتی بر سلامتی داشتند ، نه ویژگی مشترک یافت. این نه عادت سالم برای چهار محله جدید در شهر اوترخت به چهار موضوع طراحی شهری ترجمه شده است: تحرک ، رژیم غذایی سالم ، اجتماع و معناداری و آرامش.

ساختمان CAB به عنوان مرکز شهر

مرکز توجه و مرکز محله “منطقه آبی” ساختمان تاریخی CAB (1949) خواهد بود. قسمت جدید آن مربوط به مضامین منطقه آبی خواهد بود. یک تالار غذا با امکانات پذیرایی و رستوران های سالم CAB را به عنوان یک خیابان سبز طی می کند و با Cartesiuspark ، قلب سبز محله ارتباط برقرار می کند. تنوع کارکردها در ستون شفاف ، منطقه را در همه طرف ساختمان فعال می کند و آن را به یک مکان جذاب برای ساکنان تبدیل می کند. در بالای CAB یک مجتمع آپارتمانی نه طبقه قرار دارد. با بالکن های عایق بندی شده ، یک کنتراست چشمگیر با زیر ساختاری مستطیل ایجاد می کند.

خوب متصل و دوستانه دوچرخه

منطقه آبی تبدیل به یک محله پر جنب و جوش شهری با فضای سبز فراوان خواهد شد. کلیه امکانات شهری به راحتی در دسترس خواهد بود. پیاده روی و دوچرخه سواری اصلی ترین حالت های حمل و نقل خواهد بود. تاکید بر پایداری ، راه حل های نوآورانه انرژی و تحرک پایدار (مشترک) است. این محله انواع مختلفی از نوع شناسی های مسکن را برای گروه های هدف متنوع ارائه می دهد که حدود یک چهارم واحدهای در نظر گرفته شده برای اجاره مسکن اجتماعی است.

Cartesiusdriehoek Blue District Utrecht- اطلاعات ساختمان
برنامه: 13.3 هکتار طرح شهری برای یک محله مسکونی جدید با 2600 خانه ، تبدیل ساختمان سابق CAB به یک مرکز اجتماع ، یک پارک بزرگ مرکزی ، یک مدرسه ، یک سوپرمارکت ، پذیرایی و امکانات مختلف دیگر.

مشتری: توسعه MRP ، توسعه Ballast Nedam
آدرس: CAB-Rondom 100، 3534 BE Utrecht
مختصات: 52.101647 ، 5.088941

 
تیم: توسعه MRP ، Nedam Development ، صندوق اقامتی هلندی CBRE Global Investors ‘، Portaal ، معمار Mecanoo ، Meyer Bergman Erfgoed Programmering و Hylkema، We Drive Solar، Urban Sync، Over Morgen، Antea، RROG، Rebel and C Concept Design.

طراحی: 2017-2018 و در حال انجام است.
تحقق: پیش بینی می شود ساخت و ساز در سال 2020 آغاز شود.
ارائه دهنده های ساخته شده توسط استودیو 3D Prins http://3dstudioprins.com/

درباره این پروژه بیشتر بدانید در mecanoo.nl:
http://www.mecanoo.nl/Projects/project/224/Cartesiusdriehoek-Blue-District؟t=13

Cartesiusdriehoek Blue District در اوترخت تصاویر / اطلاعات 120718 را از معمار Mecanoo دریافت کرد.

فهرست