مزرعه نیتورست / معماران آدام ریچاردز

معماران: معماران آدام ریچاردز
حوزه:397.0 متر مربع
سال:2019

 مزرعه نیتورست یک خانه خانوادگی جدید برای مدیر موسس معماران آدام ریچاردز است. این خانه در مزارع باز ، در محل کلبه یک کارگر مزرعه در پارک ملی South Downs واقع شده است. این خانه از بتن ساختاری ساخته شده است و در یک پوست آجری ضخیم و با یک سقف روی سیاه پیچیده شده است.

نمای خانه در یک حرکت پله ای صعود می کند ، از یک ورودی یک طبقه در ارتفاعات شمالی به یک برج سه طبقه بالا می رود ، که به عنوان یک شبکه در ارتفاعات جنوبی بیان شده است. دهانه های پنجره آجری قوس دار با افشاگری های عمیق ، به ارتفاعات جانبی بلند ، بیانگر وزن دیوارها است. حس حرکت ایجاد شده توسط این فرم پله ای توسط پتینه پوست آجری تأکید می شود؛ آجرهای سیاه شده در اطراف دهانه های آجری قوس دار یک توهم نوری ، اثری از حرکت در فضا را ایجاد می کنند.

این ورودی انتظارات را بهم می زند: شما از حیاط مزرعه وارد یک هشتی تاریک از دیوارهای بتونی در معرض دید ، در یک آشپزخانه به ارتفاع 4.5 متر ، غذاخوری و اتاق خانوادگی ، با شخصیتی که توسط نقشه های رنسانس و برنامه Palladio برای ویلا باربارو باز شده است ، وارد می شوید. در یک نمایش متضاد با ارتفاعات آجری منقوش ، دیوارها و سقفهای قاب بتونی داخلی عمداً خشن و آماده باقی مانده اند: دقیقاً همانطور که از قالب بیرون آمدند ، با کفپوش های کاج روغنی سفید ، نرم شده با سنگ فرش ، سنگ اصلاح شده ، فرشهای سیزال و اتصالات برنجی.

اتاق گسترده شامل شش برج بتونی داخلی است که هرکدام دارای یک اتاق ثانویه مانند رختکن ، مطالعه و محوطه است. این طرح در محور شمال – جنوب به چشم می خورد ، و یک چشم انداز کاذب را ایجاد می کند که حس سفر به مقصد اصلی خانه یعنی اتاق نشیمن جنوبی را افزایش می دهد. یک گذرگاه تاریک و پرپیچ و خم از حس ورود به یک اتاق پر از نور که با هنر معاصر و مجموعه ای از ملیله ها آراسته شده است ، اغراق می کند.

پله ها در برج ها به اتاق خواب کودکان و اتاق های مهمان در طبقه اول منتهی می شوند. درهای دوتایی به یک پله مرکزی بزرگ منتهی به اتاق خواب اصلی که در آن صعود شما با نمایش جادویی از حومه شهر از طریق پنجره های تمام قد و جنوب غربی پاداش داده می شود. اتاق خواب / اتاق رختکن تصویر آینه منجر به حمام مشترک با نمای فرمان به حمام آزاد در حومه شهر باز می شود.

این خانه هر دو باستان و معاصر به نظر می رسد – مواد سنگین و لمسی آن مربوط به ساختمان های مزرعه اطراف است ، در حالی که انتزاع شکل پله ای آن نشان دهنده مجسمه های مینیمالیستی است. تأثیرات از معماری رسمی ونبروگ گرفته تا فیلمساز روسی تارکوفسکی ، که فیلم او استالکر الهام گرفته از حس مقصد تجسم یافته در خانه است. مزرعه Nithurst شامل لایه های مختلفی از مرجع و ارتباط است که هر یک از آنها کل را مطلع می کنند و ضمن ایجاد مکانی زیبا برای زندگی ، معنای خود را ارتقا می بخشند.

فهرست