رستوران تاون هال در دهلی نو

خلاصه این بود که از بزرگترین منطقه در مرکز خان بازار در NCR استفاده کنیم و مکانی را برای اجتماع در میان یک ساختار موجود طراحی کنیم ، جایی که بسیاری از افراد می توانند در آن دیدار کرده و جمع شوند. این یک فرصت منحصر به فرد بود ، برای طراحی یک فضای بسیار بزرگ با چالش های متعدد در قلب بازار posh در دهلی مرکزی.

اتخاذ رویکرد طراحی معاصر برای یک ملت مستقل در حوزه میراث استعماری و زنده کردن روحیه صنعتی تجدید پذیر یک کشور تازه مستقل همانطور که نهرو تصور می کند ، مجموعه ای از فضاها از طریق بخش های مختلف ، هم برای فضاهای فردی و هم برای بخش های بزرگ برای بزرگتر طراحی می شود. اجتماعات با برنامه ریزی بصورت پویا ، فضا دوران پس از استقلال را بازسازی می کند ، یعنی زمانی که بازار ساخته شد. از آنجا که نگاه و روحیه کافه رستوران از یک هند مستقل است و مختصراً هدف از زنده نگه داشتن گذشته استعماری در عین حال جالب و ظاهری مدرن از هند مدرن است.

همانطور که از نام «شهربازی» پیداست ، این کل منطقه یعنی سالن اصلی به عنوان یک فضای اجتماع با هدف تعامل ، جلسات گاه به گاه و برای بیان و به اشتراک گذاری ایده ها ، دیدگاه ها و افکار ساخته شده است. شیوه قدیمی سازه برای تحقق الزامات موجود احیا و تقویت شده است و کل فضای موجود در مناطق مختلف تقسیم می شود. دیوارها و سطوح موجود به شکلی خلاقانه و خلاقانه ترسیم و اصلاح شده است. ارتفاع سقف بلند سالن اصلی به عنوان فرصتی برای بهره برداری ، با استفاده بیشتر از فضای مرکزی در قلب رستوران ، به عنوان فرصتی برای بهره برداری فراهم شده است. چراغهای جلو قدیمی برای برقراری ارتباط بصری با تراس فوق احیا و مورد سوء استفاده قرار گرفتند.

تعداد زیادی از قرنیز در داخل و خارج نیز وجود داشته است ، تقریباً همه این موارد برای بازسازی شخصیت استعماری در حالی که آن را با روحیه ای صنعتی و به شکلی جدید تحویل داده اند ، بازسازی ، اصلاح و تقویت شده اند. به منظور به حداکثر رساندن پتانسیل موقعیت مکانی ، پل مشرف به گذر از بازار خان بهبود یافته است. اینجاست که گوشه نوار سوشی در طبقه اول برای اضافه کردن علاقه قرار گرفته و در یک گوشه استراحت می کند ، در گوشه دیگر یک گالری و ایوان ، به رنگ زرد رنگ ، کنار پنجره ها قرار دارد که بیشتر با نورپردازی ایوانه برجسته شده است. در سطح تراس ، یک آشپزخانه نیمه باز در وسط مرکز واقع با مکان فعلی اتاق ساعت ، درام را اضافه می کند. یک ساعت مربع عظیم که رو به میدان اصلی قرار دارد همانطور که در آنجا سنتی بود ، قرار دارد و یادآور برج ساعت قدیمی است. نوار اصلی در سطح بالایی در سطح تراس بالای نوار سوشی واقع شده است.

تراس در چندین سطح وجود داشته است. تراس بزرگ به صورت تعاملی با یک برنامه صندلی باز از طرف دیگر گذاشته شده است ، در حالی که تراس کوچک صمیمیت و حریم شخصی خود را دارد. با نمای بیرونی ، این امکان را به شما می دهد که از منظره های شگفت انگیز مکان لذت ببرید. هر میز در تراس دارای یک چراغ میز است که میهمانان / بازدید کنندگان را قادر می سازد سطح روشنایی خود را تنظیم کرده و روحیه خود را تنظیم کنند. کل صندلی به صورت خروجی طراحی شده است تا جذابیت خاصی برای هر گره و گوشه فراهم کند. انواع مبلمان چوبی با خصوصیات خاص برای فراهم آوردن حریم خصوصی و فضای خصوصی برای کسانی که می خواهند از جمعیت دور بمانند استفاده شده است. برای نورپردازی از لامپ های میز و چراغ بادام زمینی به همراه سایه های لامپ استفاده می شود و به طور گسترده ای ، چراغ های آویزان صنعتی ظاهر و احساس کلی را تقویت می کنند.

تراس در کف آجری Fire قرار داده شده است ، در حالی که طبقه های زیرین در یک کف ترکیبی سیمان و terrazzo برنامه ریزی شده است. جمعيت و رفتار اجتماعي هميشه در ذهن مديريت مي شود ، هرچند كه اصول آن يكسان است ، اما رفتار و جنبه هاي اجتماعي از جايي به يكديگر متفاوت است. مشتری های محلی ، گروه های سنی و تنظیمات برگزیده احترام می گذارند تا کل تمرین مکان سازی موفق شود. به زبان و رویکرد صادق است ، الگوهای و بافتهای پذیرفته شده بسیار کلاسیک هستند تا بتوانند شخصیتی معتبر به فضا را همراه با جذابیتهای دنیای کهن ، همانطور که در دهه پنجاه در آنجا وجود داشت ، به فضا بدهند. از این رو ، طراحی رستوران ، ترکیبی عجیب از میراث استعماری و روحیه ذاتی دوران پس از استقلال است که امروزه در دوران مدرن امروزی در هند مدرن اصلاح و اصلاح شده است.

شهرک رستوران رستوران خان – اطلاعات ساختمان
نوع شناسی: مهمان نوازی
نام پروژه: Townhall
مکان: بازارخان ، دهلی نو
نام شرکت مشتری: R.V.N مهمان نوازی
آدرس: شهربازی ، بازارخان
معمار اصلی: Amit Aurora
تیم طراحی: Amit Aurora
مساحت ساخته شده: 4420 متر مربع
فضای باز: 5300 متر مربع
تاریخ شروع: ژوئن 2014
تاریخ تکمیل: دسامبر 2014

فهرست