دفتر مرکزی جدید آژانس محیط زیست بروکسل

این منطقه نام اصلی خود را مدیون بنیانگذاران سیستم پستی بلژیک ، خانواده Von Thurn und Tassis است. هنگامی که قطب اصلی باربری در اواخر قرن نوزدهم با امکانات آبراه و راه آهن ، توریس و تاکسی امروز به الگویی از بازآفرینی پایدار شهری تبدیل شود که جمعیت را به سمت کنار کانال بکشاند. منطقه بروکسل برای تنظیم این طرح بزرگ شهری در جای مناسب ، تصمیم گرفت با قرار دادن دفتر مرکزی آژانس محیط زیست بروکسل در سایت تور و تاکسی ، یک پروژه پرچمدار را آغاز کند.

طراحی قدرتمند و به راحتی قابل تشخیص ساختمان جدید نمادی برای نشان دادن راه اندازی این برنامه جدید محله پایدار است.

این ساختمان با سقف تاریک و پر پیچ و خم آن به سرعت “توستر” لقب گرفت. طراحی شده توسط معماری هلندی معماری Cepezed ، آخرین فن آوری را از نظر بهره وری انرژی به نمایش می گذارد.

یک پروژه پرچمدار برای نشان دادن طراحی پایدار

این دفاتر جدید در اطراف دهلیز مرکزی ساخته شده اند که دارای هفت طبقه در زیر یک سقف شفاف و شفاف است که باعث روشنایی طبیعی ثابت می شود. در حالی که پوشش داخلی آلومینیوم بیرونی ساختمان سیاه است تا نور خورشید را که از ورودی اصلی عبور می کند ، جذب کند و از فضای نور ، هوایی و جادار دهلیز اصلی که مانند یک گلخانه غول پیکر احساس می شود ، تحت تأثیر قرار دهد. سازه فلزی تمام رنگ سفید رنگ است در حالی که کف های بتونی همزمان با بالا رفتن از سطوح مختلف کف ، متراکم می شوند. این دهلیز مرکزی نه تنها از نظر معماری دیدنی است. منعکس کننده مربع باز در خارج ، همچنین گرما را ضبط کرده و آن را برای بازیافت ذخیره می کند.

سقف لعاب سه گانه از عایق کاری بالایی برخوردار است در حالی که یک سیستم اتوماتیک کور از دهلیز در مقابل نور خورشید در تابستان محافظت می کند.

فضای بزرگ باز طبقه همکف با میز اطلاعات بیضی شکل خود به عنوان پیوندی با میدان مجاور عمل می کند و از سال 2016 میزبان یک نمایشگاه دائمی با چالش های عمده زیست محیطی است که از سال 2016 در شهرهای قرن بیست و یکم روبرو شده است. پله اصلی در اطراف دهلیز مرکزی و دشت های پشتی قرار دارد. مجموعه ای از بالکن های باز مشرف به دهلیز از سطوح مختلف کف.

این راه پله چوبی بزرگ در حقیقت یک فرمت از سفیدکننده ها در سالن مجاور است که در ضلع غربی ساختمان واقع شده است. این سالن با 415 صندلی رنگارنگ و کف چوبی آن ، کاملاً مجهز به تجهیزات هنری و تصویری هنری است که برای رویدادهای خارجی قابل استخدام است. یک رستوران که به راحتی در طبقه اول واقع شده و مشرف به دهلیز مرکزی است ، منوهای ارگانیکی را هم برای کارمندان آژانس و هم برای عموم مردم ارائه می دهد. طبقات فوقانی شامل یک آزمایشگاه و دفاتر روباز است که باعث می شود انعطاف پذیری زیادی برای ساماندهی فضاهای کاری فراهم شود. طبقات بالا در نور طبیعی روز غرق می شوند و منظره ای چشمگیر از افق بروکسل را نشان می دهند.

صفحه های پارتیشن بلند در گیلاس آمریکایی فضاهای اداری را جدا می کند حدود 900 متر مربع از صفحه های چوبی طراحی شده توسط ناتالی دائل ، معمار داخلی آژانس ، در تمام سطوح مختلف طبقه پخش می شود. آنها در گیلاس آمریکایی تولید می شوند و به سازماندهی فضاهای مختلف کار در این طرح اداری که تا حد زیادی باز است کمک می کند.

رنگهای گرم و غنی از گیلاس در برابر تنهای ساده و سفید و خاکستری روشن کفهای بتونی و سقف بسیار مؤثر است. صفحه های چوبی یک عنصر طبیعی را وارد ساختمان می کنند که در سطوح مختلف کف به عنوان یک خط نخ عمل می کند. در طبقه اول ، مرکز اطلاعات بروکسل محیط در مجاورت رستوران در طبقه اول قرار دارد و به بازدید کنندگان ، گروه های مدارس و سازمان های مردم نهاد می تواند اطلاعات عملی در مورد مسائل زیست محیطی و مشاوره دست اول را از تیم مشاوران آژانس بدست آورند. صفحه نمایش چوبی در شکاف های گیلاس آمریکایی تقریباً به کل عرض مرکز بازدید کنندگان می رسد.

تخته های چوبی گیلاس بلند تقریباً 3 متری به طور عمودی بر روی لبه های آنها بر روی پایه چوب جامد جمع شده اند. علاوه بر این ، برش های خاصی با استفاده از طرح رنگی که در سراسر ساختمان اجرا می شود ، رنگ آمیزی شده اند: هر رنگ یکی از زمینه های علم محیط زیست است که آژانس آن را پوشش می دهد. سه دفترچه مستحکم کتاب نیز در بخش تقسیم شده نمایش داده شده است تا نشریات آژانس را به نمایش بگذارد. با توجه به چیدمان های مختلف کف ، معمار با هوشمندانه صفحه های بلند و چوبی باز را با صفحه های چوب جامد پایین تر ترکیب کرده است.

صفحه نمایش های مسطح شده باعث می شوند تا نور روز از دهلیز مرکزی به ساختمان منتهی شود ، در حالی که صفحه های جامد عناصر کاربردی خاصی مانند چوب لباسی ، دستگاه های کپی را مخفی می کنند و یا به سادگی باعث حفظ حریم خصوصی بیشتر برای مناطق خاصی از جلسات می شوند. صفحه های مختلف در زاویه های درست از یکدیگر ایستاده اند و از روکش جامد به پارتیشن های چسباننده سوئیچ می شوند تا به هر فضا شخصیت و هویت متفاوتی بدهند. صفحه نمایش های جامد از گیلاس به ضخامت 18 میلی متر ساخته شده است که به زیبایی از لحاظ افقی با اتصالات زبان و شیار در عرض های مختلف از 90 میلی متر تا 180 میلی متر جمع شده است. قبل از مونتاژ ، یک لاک ساده بر پایه آب برای نوار کردن الگوهای دانه و رنگهای مختلف گیلاس به نوارها اعمال می شد.

HQ آژانس محیط زیست بروکسل – اطلاعات ساختمان
کارفرما: آژانس محیط زیست بروکسل | http: //www.enroundnement.brues
معماران: architectenbureau cepezed | www.cepezed.nl
معماران محلی: فیلیپ سامین و همکاران
دفتر کنترل فنی ساختمان: SECO
فیزیک ساختمان و طراحی پایدار: DGMR
مهندسین عمران: Ingenieursbureau SmitWesterman – Ingenieursbureau Meijer bvba
مهندسی برق و HVAC: بین المللی فناوری جریان
پیمانکار ساختمان عمومی: Van Van. NV
صفحه های چوبی: Jansen Finishings
پردازنده چوب سخت: Hulsmans NV (برنامه ریزی و اتمام)
وارد کننده چوب سخت: مارتال
طول کار ساختمان: اوت-2012-دسامبر 2014
مساحت کف: 19،690 متر مربع
بودجه: +/- 50 میلیون یورو
قابلیت اطمینان ساختمان: نرخ تجدید هوا: 0،6 ساعت -1 مطابق با استانداردهای ساختمان منفعل
آب – برداشت آب باران از پشت بام برای استفاده به عنوان آب خاکستری در ساختمان
پارکینگ دوچرخه داخلی – ظرفیت 210 دوچرخه را دارد
کارگاه داخلی: Rudi Van Beek
عکس ها: لئون ون ورکوم | Architectenbureau Cepezed

ساختمان HQ آژانس محیط زیست بروکسل – زمینه
گیلاس سیاه آمریکایی (Prunus serotina)

گیلاس آمریکایی یک چوب ممتاز با یک چوب سفید خامه ای و قهوه ای سرخ مایل به قرمز است
چوب قلب که با پیری تاریک می شود. چوب دارای یک دانه یکنواخت خوب و یکنواخت است
بافت صاف و به دلیل الگوهای دانه ظریف و رنگهای گرم محبوب است. گیلاس آمریکایی
برای بسیاری از برنامه های کاربردی سطح بالا از جمله کارخانه معماری ، مبلمان ، کابینت ،
سازهای کفپوش و موسیقی. چوب از چگالی متوسط ​​و خمش خوبی برخوردار است
خواص و مقاومت متوسط ​​و مقاومت در برابر ضربه.

درباره شورای صادرات چوب سخت آمریکا

شورای صادرات هاردوود (AHEC) پیشرو انجمن تجارت بین المللی است
برای صنعت چوب سخت ایالات متحده ، نماینده شرکت های صادر کننده متعهد چوب چوب سخت
و کلیه انجمنهای صنفی تولید چوب سخت ایالات متحده. AHEC در سراسر جهان اجرا می شود
برنامه ای برای ترویج چوب های سخت چوب آمریکایی در بیش از 50 بازار صادراتی ، با تمرکز بر روی
ارائه اطلاعات فنی در مورد معماران ، مشخصات ، طراحان و کاربران نهایی
طیف وسیعی از گونه ها ، محصولات و منابع تأمین علاوه بر این ، AHEC همچنین تولید کامل می کند
دامنه انتشارات فنی. برای اطلاعات بیشتر لطفا مراجعه کنید به:
www.americanhardwood.org.

تصاویر / اطلاعات دفتر مرکزی آژانس محیط زیست بروکسل دریافت شده 290715

فهرست